Warsztaty 2023

GRISELDA DUARTE & NICOLÁS DI RAGO

Griselda Duarte i Nicolás di Rago poprowadzą warsztaty podczas Gryf Tango Weekendu.

Poznali się w Bs As w 2012 roku, a w 2016 roku rozpoczęli wspólny projekt w Berlinie. Mistrzowie Europy Tango w Paryżu w 2021 roku oraz Mistrzowie Europy w Tangu i Milondze w Münster w 2020 roku, poza udziałem w wielu międzynarodowych pokazach tanecznych, prowadzeniem w Europie i Argentynie warsztatów tańca, realizują też własne regularne kursy w Berlinie. Artyści określają się jako tancerze tanga „al piso”.

Program warsztatów:

Sobota
11:00 – Warsztaty 1
12:30 – Warsztaty 2

Już niedługo znajdą się tu informację odnośnie tematów warsztatów.

Griselda Duarte

Przygodę z tańcem rozpoczęła w roku 2006 w słynnej, wielokulturowej dzielnicy Buenos Aires – San Telmo, w której dzięki ogromnemu napływowi imigrantów z różnych stron świata doszło do szybkiej popularyzacji tanga. To właśnie w tej dzielnicy odrestaurowano m.in. kultowy dziś El Viejo Almacén, mieszczący jedną z najsłynniejszych sal tanecznych Argentyny. W jego pobliżu działają też modne salony tangowe i organizowane są warsztaty taneczne, w których udział bierze zarówno miejscowa ludność jak i turyści.

Tancerka swój talent rozwijała pod okiem następujących arcymistrzów: Silvio La Vía, Eduardo Pareja „Parejita” i Toto Faraldo. Znawcy tańca powiedzieli o Niej, że …posiada wyjątkowy gust muzyczny oraz głęboki i delikatny uścisk, dwie cechy definiujące „prawdziwą milonguerę”.

Artystka jest ponadto cenionym trenerem. Tylko w ostatnim czasie uczyła adeptów tańca i sama występowała w Argentynie, Czechach, Niemczech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Nicolás di Rago

Tango towarzyszy Nicolásowi od roku 1994, ale zawodowo związał się z nim w 1998 roku. Artysta uczestniczył w wielu spektaklach teatralnych i musicalach u boku takich sław jak: Juan Carlos Copes, Raúl Lavié, Julián Plaza, Daniel Binelli, Hugo Marcel, Guillermo Fernández, Osvaldo „Marinero” Montes i Claudio Garcia Satur. Oklaskiwali go zarówno prezydenci, ambasadorowie wielu krajów jak i celebryci ze świata biznesu, polityki oraz sztuki. Występował i nauczał w Argentynie, Chinach, Czechach, na Filipinach, we Francji w Hiszpanii, Korei Południowej, Niemczech, Rumunii, Szwajcarii, Tunezji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Finalista Mistrzostw Świata w Tangu (Kategoria Salón), jest producentem spektakli teatralnych i koncertów oraz reżyserem musicali popularyzujących tango. W argentyńskim Mar del Plata założył „Menesunda Tango Club”, własną szkołę tanga i zainicjował powstanie Menesunda Tango Salón Festival. Za tę działalność Rada Miasta Mar del Plata nadała mu tytuł Przedstawiciela Kultury i Turystyki MDQ na Świat.