NOWOŚĆ
- Znani i uwielbiani 🙂
- Oto lista DJ’ów trzeciej edycji Gryf Tango Maratonu w Szczecinie
- Ala Ma Lisa
Ala Malisa – zaangażowania tancerka, choreograf, musicalisadora de tango, od kilku lat aktywnie współtworząca berlińską scenę tangową. Znana ze swoich wysoce energetycznych setów zainspirowanych La Epoca de Cuarenta, oddających pasję, siłę oraz rytm i charakter renesansu tanga, na których opiera swoje performansy. Zwolenniczka intensywnych w przekazie utworów, naładowanych emocjami, skłaniających do abrazo total. DJowanie podobnie jak samo tango to dla niej spotkanie wymagające to zaistnienia pełnej uważnej obecności.
- Dariusz Bekała
Cześć, nazywam się Dariusz Bekała, Szczecin, Polska. Z tangiem związany jestem tanecznie i muzycznie od 11 lat, więc to dopiero początek przygody z pasją. Osobiście uwielbiam orkiestry z lat 30. i 40., oczywiście zdarzają się też perełki: O. Pugliese, A. Gobbi czy F. Sassone. Muzykę na milongach układam na żywo (nie gotowe playlisty). Staram się słuchać i obserwować uczestników, do czego najbardziej lubią tańczyć i spełniam ich oczekiwania. Zapraszam do wspaniałej zabawy i do zobaczenia na parkietach! Darek.
- Francesco Cieschi
TANGO, muzyka
jako określenie lepiej pasujące do mnie jako grającego muzykę na Milongach wolę „Musicalizador” (tłumacz. Prezenter) niż „DJ”, ponieważ nie miksuję muzyki.
Jak każdy Prezenter, moim głównym zadaniem jest dopasowanie się do potrzeb tancerzy, kimkolwiek są. Na parkiecie, właśnie tam ? Nieważne czy muszą się rozgrzać, chodzić, skakać, kołysać, przytulać, zrelaksować się, odpocząć itp. I jak każdy Prezenter, czy on/ona lubi to czy nie, chciałbym powiedzieć Mam swój charakter. Przede wszystkim lubię żywą, radosną i mocną muzykę. Moim celem jest, aby ludzie, uśmiechali się, czerpali przyjemność i świetnie się bawili.
Muzyka do Tanga musi być taneczna i przede wszystkim ciekawa do tańczenia. Brzmi banalnie, tak banalnie i często traktowane za pewnik, że czasami również o tym zapominamy. Moim zdaniem większość tego rodzaju muzyki (oczywiście nie wszystkie z nich) znajdziemy w tak zwanej „Época de Oro”. Blok muzyczny musi mieć strukturę i musi do siebie pasować. W czasie tego samego wieczoru muzyka musi się zmieniać, więc nie może nas znudzić i nie może się powtarzać.
W Berlinie jestem aktywnym Prezenterem, grającym regularnie na niektórych głównych milongach w mieście, jak i za granicą na wielu festiwalach i maratonach. Jestem również współorganizatorem dwóch milong w Berlinie, Max & Moritz - Gaia Pisauro
Jako DJ, Gaia pracuje głównie w Berlinie, gdzie regularnie gra na milongach „Max und Moritz”, „Loca” (wcześniej także „Walzerlinksgestrickt”).
Od 2006 r. jest regularnie zapraszana do grania na Wuppertal Tango Festival, od 2008 r. gra na wielu festiwalach, maratonach i dużych Milongach, między innymi w Rzymie, Londynie, Rydze, Kopenhadze, Pradze, Budapeszcie.
Określa swoje preferencje jako tradycyjne, kocha klasyczne orkiestry tangowe, i stara się grać na zmianę tanga rytmiczne i melodyjne. Zwraca uwagę na tancerzy, by w odpowiednim momencie zagrać nowszy utwór lub tango alternatywne w celu odświeżenia atmosfery na parkiecie.
- Luca Lamberti
Luca Lamberti TangoDj jest dobrze znanym DJ-em tangowym, nauczycielem i tancerzem z europejskiego środowiska tanga. Luca rozprzestrzeniał swoje wyjątkowe podejście do tanga w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Finlandii, Szwecji, Turcji, Libanie, Danii, Bułgarii, Włoszech. Tańczy od roku 2000; uczył się od najlepszych w skali świata osobistości – Naveiry, Parilly czy Inzy. Luca był organizatorem Włoskiego Obozu Tanga w 2009 r., odgrywał też ważną rolę w 3 innych tangowych obozach-festiwalach. W 2015 r. didżejował na Międzynarodowym Florenckim Festiwalu Tanga, Milondze Sylwestrowej w Singapurze, Festiwalu Tanga w Timisoarze, Obozie Tanga w Szwecji, Festiwalu Tangomalevaje w Danii, Maratonie Budapesztańskim, Maratonie „Vienna Calling” w Austrii, „Tango Fiesta” w Tajpej na Tajwanie oraz na wielu lokalnych imprezach w Europie oraz Azji.
- Paulina Ćwiklińska
Tańczę… staram się nie liczyć, jak długo – tango jest nieprzeliczalne na czas. Realizuję się jako DJ środkowego wybrzeża – gram na trójmiejskich milongach. ? Przez kilka lat współtworzyłam milongę w sopockim Klubie Atelier, aktualnie gram cyklicznie na kontynuującej tradycje Atelier milondze „Pick and Roll”. W wyborze utworów kieruję się dewizą „ludzie – przestrzeń – energia – różnorodność – równowaga”. Bazę moich milong stanowią tanga Złotej Ery, lecz w repertuarze znajdą się zarówno utwory wcześniejsze, jak i współczesne aranżacje klasycznych tang.
- Joanna Kozłowska
Od kiedy tango zwładnęło jej światem, muzyka na milongach stała się równie ważna. A stąd już tylko krok do jej samodzielnego układania, co z pasją robi od lat. Dobiera kompozycje w harmonijne tandy, stopniowo zmieniając klimat. Stara się grać utwory, którym tancerze nie mogą się oprzeć.
- Paul Wagner
Pavel rozpoczął karierę jako DJ w 2008 roku na lokalnej milondze w Düsseldorfie (Niemcy). Od 2015 grał w Tango Synergy, La Belle Epoque i Pablito’s oraz na milongach w Sydney (Australia). Od 2014 był regularnie DJ’em na milondze openair „Darling Harbour” w Sydney. W 2014 i 2015 roku był DJ’em na BASH tango festivalu i w latach 2016-2018 na głównym australijskim festiwalu „Port Macquaier”. Niedawno wrócił do Niemiec i rozpoczął granie na lokalnych maratonach w Europie. Pavel kocha tanga z okresu złotego wieku i unika „eksperymentowania” z nieznanymi tandami. Lubi Pugliese, ale w znacznej części jego muzyka jest lekka i rytmiczna. Kocha milongi Canaro oraz walce Biagi’ego, ale jego pasją jest od zawsze D’Arienzo.