DJ Team i Muzyka 2022

NOWOŚĆ
Znani i uwielbiani 🙂
Podczas Gryf Tango Weekend w Szczecinie zagrają dla Was:

DJ Guillermo MontiGuillermo Monti (Berlin/Niemcy)

Guillermo pochodzi z dużej rodziny tancerzy tanga i muzyków z Argentyny. Jako DJ – niezależnie od tego, czy gra muzykę cyfrową, czy z oryginalnych winyli – bardzo ważne jest dla niego, aby tancerze mogli słyszeć najlepszą możliwą jakość muzyki wszystkimi zmysłami.

„Widziałem większość orkiestr w Buenos Aires grających na żywo, kiedy byłem dzieckiem i chodziłem na milongi z mamą i tatą, którzy uwielbiali tańczyć. Moja mama kołysała mnie do snu śpiewając piosenki do tanga. W taki sposób znam każdą piosenkę tangową, każdą orkiestrę, każdego śpiewaka i nauczyłem się tego wszystkiego nieświadomie dorastając. Zaskakuje mnie to nawet teraz.”


DJ Luis Cono Luis Cono (Malmö/Szwecja)

Pochodzę z Chile, ale aktualnie mieszkam w Szwecji w Malmö. Jestem DJ’em Tango i organizatorem wydarzeń tangowych. Od ponad 17 lat tańczę tango. Moja muzyka na milongach jest zawsze improwizacją, z wielką dawką energii podczas tand i cortin. Jest to moja prawdziwa pasja. Do zobaczenia!


Katharina GewertKatharina Gewert (Oberhausen/Niemcy)

Jestem miłośniczką muzyki w ogóle, a muzyka tangowa ma szczególne miejsce. Jako TDJ stałam się docenionym TDJ od 2017 roku. Często gram na milongach na terenie Niemiec. Jestem znana z energii, którą udało mi się stworzyć na wieczornych milongach. Ostrożna i wrażliwa na gusty i pragnienia tancerzy i którzy są inspiracją i podstawowym bodźcem podczas milongi.


DJ Dariusz BekałaDariusz Bekała (Szczecin/Polska)

Cześć, nazywam się Dariusz Bekała, Szczecin, Polska. Z tangiem związany jestem tanecznie i muzycznie od 11 lat, więc to dopiero początek przygody z pasją. Osobiście uwielbiam orkiestry z lat 30. i 40., oczywiście zdarzają się też perełki: O. Pugliese, A. Gobbi czy F. Sassone. Muzykę na milongach układam na żywo (nie gotowe playlisty). Staram się słuchać i obserwować uczestników, do czego najbardziej lubią tańczyć i spełniam ich oczekiwania. Zapraszam do wspaniałej zabawy i do zobaczenia na parkietach! Darek.


DJ Adrian GrygierAdrian Grygier (Szczecin/Polska)

Imprezy taneczne prowadzę od…. zawsze 🙂
Zaczęło się niewinnie już w szkole podstawowej od prowadzenia szkolnych dyskotek 🙂
Muzyka jest najlepszym towarzyszem mojego życia (oprócz oczywiście żony i dzieci :))
No ale skupmy się na Tangu. Od 1999 roku Tango tak mnie pochłonęło, że oprócz tańca, prowadzenia Akademii Tanga i uczenia innych, praktycznie każdy wolny czas spędzam na wyjeździe tangowym, na milondze lub po prostu słuchając tanga. Grając obserwuję ludzi, ich nastrój i staram się dobierać muzykę do panującej atmosfery. Uwielbiam tanga z okresu 20-40 lat ubiegłego stulecia. Choć często jakościowo odbiegają od współczesnych wykonań to jest w nich serce i wielkie emocje Uwielbiam D’Arienzo, Biagi’ego, Vargasa, Canaro, Di Sarli. Cóż Tango to moje życie!